Cornell Dubilier Knowles CMR06F472GPDP
Part No.:
CMR06F472GPDP
Datasheet:
CMR06F472GPDP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR06F472GPDP Specifications
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.350" (8.90mm)
Size / Dimension:
0.701" L x 0.350" W (17.80mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max):
0.579" (14.70mm)