Cornell Dubilier Knowles CMR06F432FPDP
Part No.:
CMR06F432FPDP
Datasheet:
CMR06F432FPDP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR06F432FPDP Specifications
Capacitance:
4300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.350" (8.90mm)
Size / Dimension:
0.689" L x 0.331" W (17.50mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max):
0.571" (14.50mm)