Cornell Dubilier Knowles CMR06F392GPDR
Part No.:
CMR06F392GPDR
Datasheet:
CMR06F392GPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR06F392GPDR Specifications
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.350" (8.90mm)
Size / Dimension:
0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm)
Height - Seated (Max):
0.559" (14.20mm)