Cornell Dubilier Knowles CMR06F362GODR
Part No.:
CMR06F362GODR
Datasheet:
CMR06F362GODR.pdf
Description:
CAP MICA 3600PF 500V RADIAL
Shipping
CMR06F362GODR Specifications
Capacitance:
3600 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.350" (8.90mm)
Size / Dimension:
0.681" L x 0.299" W (17.30mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.559" (14.20mm)