Cornell Dubilier Knowles CMR06F302GPDR
Part No.:
CMR06F302GPDR
Datasheet:
CMR06F302GPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR06F302GPDR Specifications
Capacitance:
3000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.350" (8.90mm)
Size / Dimension:
0.681" L x 0.280" W (17.30mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)