Cornell Dubilier Knowles CMR06F272FPDR
Part No.:
CMR06F272FPDR
Datasheet:
CMR06F272FPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR06F272FPDR Specifications
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.350" (8.90mm)
Size / Dimension:
0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm)