Cornell Dubilier Knowles CMR05F331JPDM
Part No.:
CMR05F331JPDM
Datasheet:
CMR05F331JPDM.pdf
Shipping
CMR05F331JPDM Specifications
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.224" (5.70mm)
Size / Dimension:
0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.390" (9.90mm)