Cornell Dubilier Knowles CMR05C5R0DPDM
Part No.:
CMR05C5R0DPDM
Datasheet:
CMR05C5R0DPDM.pdf
Shipping
CMR05C5R0DPDM Specifications
Capacitance:
5 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.224" (5.70mm)
Size / Dimension:
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)