Cornell Dubilier Knowles CMR04F101JODR
Part No.:
CMR04F101JODR
Datasheet:
CMR04F101JODR.pdf
Description:
CAP MICA 100UF 500V
Shipping
CMR04F101JODR Specifications
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.150" (3.80mm)
Size / Dimension:
0.370" L x 0.201" W (9.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.350" (8.90mm)