Cornell Dubilier Knowles CMR03F401JOYP
Part No.:
CMR03F401JOYP
Datasheet:
CMR03F401JOYP.pdf
Description:
CAP MICA 400PF 50V RADIAL
Shipping
CMR03F401JOYP Specifications
Capacitance:
400 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension:
0.272" L x 0.189" W (6.90mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)