Cornell Dubilier Knowles CMR03F271GOYM
Part No.:
CMR03F271GOYM
Datasheet:
CMR03F271GOYM.pdf
Description:
CAP MICA 270PF 50V RADIAL
Shipping
CMR03F271GOYM Specifications
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C