Cornell Dubilier Knowles CMR03F151GOYR
Part No.:
CMR03F151GOYR
Datasheet:
CMR03F151GOYR.pdf
Description:
CAP MICA 150PF 50V RADIAL
Shipping
CMR03F151GOYR Specifications
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension:
0.272" L x 0.169" W (6.90mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)