Same Sky (Formerly CUI Devices) CMI-9650C-120
Part No.:
CMI-9650C-120
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
CMI-9650C-120.pdf
Description:
BUZZER MAGNETIC 12V 9.60MM TH
Shipping
CMI-9650C-120 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CMI
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
12 V
Voltage Range:
10 ~ 13V
Frequency:
2.73kHz
Technology:
Magnetic
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:
30mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Approval Agency:
Ratings:
Washable
Ingress Protection:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
PC Pins
Size / Dimension:
0.378" Dia (9.60mm)