Same Sky (Formerly CUI Devices) CMI-1614C-120
Part No.:
CMI-1614C-120
Datasheet:
CMI-1614C-120.pdf
Description:
BUZZER MAGNETIC 12V 16.00MM TH
Shipping
CMI-1614C-120 Specifications
Voltage - Rated:
12 V
Voltage Range:
9 ~ 13V
Frequency:
2.2kHz
Sound Pressure Level (SPL):
90dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:
35mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.630" Dia (16.00mm)