Same Sky (Formerly CUI Devices) CMI-1275-12TH
Part No.:
CMI-1275-12TH
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
CMI-1275-12TH.pdf
Description:
12MMX7.5MM 12 V, 85 DB, THROUGH
Shipping
CMI-1275-12TH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CMI
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
12 V
Voltage Range:
9 ~ 14V
Frequency:
2.7kHz
Technology:
Magnetic
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:
100mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Approval Agency:
Ratings:
Washable
Ingress Protection:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
PC Pins
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)