Bourns Inc. CMF-SDP35-2
Part No.:
CMF-SDP35-2
Datasheet:
CMF-SDP35-2.pdf
Description:
PTC RESET FUSE 230V 110MA 4SMD
Shipping
CMF-SDP35-2 Specifications
Voltage - Max:
230V (600V Int)
Current - Hold (Ih) (Max):
110 mA
Current - Trip (It):
230 mA
Current - Max:
4.6 A
Time to Trip:
60 ms
Resistance - Initial (Ri) (Min):
Resistance - Post Trip (R1) (Max):
Resistance - 25°C (Typ):
35 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.433" L x 0.354" W (11.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.453" (11.50mm)