ABC Taiwan Electronics Corp. CM4532R68MSB
Part No.:
CM4532R68MSB
Datasheet:
CM4532R68MSB.pdf
Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 0.68UH
Shipping
CM4532R68MSB Specifications
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)