ABC Taiwan Electronics Corp. CM45326R8KSB
Part No.:
CM45326R8KSB
Datasheet:
CM45326R8KSB.pdf
Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 6.80UH
Shipping
CM45326R8KSB Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
285 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
35MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)