ABC Taiwan Electronics Corp. CM4532680KSB
Part No.:
CM4532680KSB
Datasheet:
CM4532680KSB.pdf
Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,4532, 68.00U
Shipping
CM4532680KSB Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
130 mA
DC Resistance (DCR):
6Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
9.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)