ABC Taiwan Electronics Corp. CM3225R33MSB
Part No.:
CM3225R33MSB
Datasheet:
CM3225R33MSB.pdf
Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 0.33UH
Shipping
CM3225R33MSB Specifications
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
520MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)