ABC Taiwan Electronics Corp. CM3225820KSB
Part No.:
CM3225820KSB
Datasheet:
CM3225820KSB.pdf
Description:
WOUND CHIP INDUCTOR,3225, 82.00U
Shipping
CM3225820KSB Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
45 mA
DC Resistance (DCR):
10Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)