Citizen Finedevice Co Ltd CM200C-32.768KDZF-T
Part No.:
CM200C-32.768KDZF-T
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
CM200C-32.768KDZF-T.pdf
Description:
8.0X3.8 - 32.768 , +/-20PPM , 12
Shipping
CM200C-32.768KDZF-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Series:
CM200C
Package/Case:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)