Panasonic Electric Works CM1AF-P-24V
Part No.:
CM1AF-P-24V
Datasheet:
CM1AF-P-24V.pdf
Description:
CM RELAY 1 FORM A 24V
Shipping
CM1AF-P-24V Specifications
Product Status:
Active
Coil Current:
75 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
15 A
Switching Voltage:
28VDC - Nom
Must Operate Voltage:
14 VDC
Must Release Voltage:
2.4 VDC
Features:
Sealed - Flux Protection
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C