Cornell Dubilier Knowles CM07FD912FO3
Part No.:
CM07FD912FO3
Datasheet:
CM07FD912FO3.pdf
Description:
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL
Shipping
CM07FD912FO3 Specifications
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.791" L x 0.331" W (20.10mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max):
0.882" (22.40mm)