Cornell Dubilier Knowles CM07FD183JO3
Part No.:
CM07FD183JO3
Datasheet:
CM07FD183JO3.pdf
Description:
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
Shipping
CM07FD183JO3 Specifications
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)