Cornell Dubilier Knowles CM07FD163GO3
Part No.:
CM07FD163GO3
Datasheet:
CM07FD163GO3.pdf
Description:
CAP MICA 16000PF 500V RADIAL
Shipping
CM07FD163GO3 Specifications
Capacitance:
0.016 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.409" W (20.80mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)