Cornell Dubilier Knowles CM07FD123FO3
Part No.:
CM07FD123FO3
Datasheet:
CM07FD123FO3.pdf
Description:
CAP MICA 12000PF 500V RADIAL
Shipping
CM07FD123FO3 Specifications
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)