Cornell Dubilier Knowles CM06FD471JO3
Part No.:
CM06FD471JO3
Datasheet:
CM06FD471JO3.pdf
Description:
CAP MICA 500V
Shipping
CM06FD471JO3 Specifications
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.642" L x 0.201" W (16.30mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)