Cornell Dubilier Knowles CM06FD272JO3
Part No.:
CM06FD272JO3
Datasheet:
CM06FD272JO3.pdf
Description:
CAP MICA 500V
Shipping
CM06FD272JO3 Specifications
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm)