Cornell Dubilier Knowles CM05FD331GO3
Part No.:
CM05FD331GO3
Datasheet:
CM05FD331GO3.pdf
Description:
CAP MICA 500V
Shipping
CM05FD331GO3 Specifications
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.390" (9.90mm)