Cornell Dubilier Knowles CM05FD201JO3
Part No.:
CM05FD201JO3
Datasheet:
CM05FD201JO3.pdf
Description:
CAP MICA 500V
Shipping
CM05FD201JO3 Specifications
Series:
CM05
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.382" (9.70mm)