Cornell Dubilier Knowles CM05ED390GO3
Part No.:
CM05ED390GO3
Datasheet:
CM05ED390GO3.pdf
Description:
CAP MICA 39PF 500V RADIAL
Shipping
CM05ED390GO3 Specifications
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)