Cornell Dubilier Knowles CM04ED240JO3
Part No.:
CM04ED240JO3
Datasheet:
CM04ED240JO3.pdf
Description:
CAP MICA 500V
Shipping
CM04ED240JO3 Specifications
Series:
CM04
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.142" (3.60mm)
Size / Dimension:
0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.331" (8.40mm)