Taiyo Yuden CM01S600T
Part No.:
CM01S600T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
CM01S600T.pdf
Description:
CMC 300MA 2LN 60 OHM SMD
Shipping
CM01S600T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
60 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
300mA
Voltage Rating - DC:
400mOhm
Voltage Rating - AC:
20V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 125°C