Crystek Corporation CLPFL-0400
Part No.:
CLPFL-0400
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
RF Filters
Package:
Inline, SMA Connection, F and M
Datasheet:
CLPFL-0400.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 400MHZ INLINE
Shipping
CLPFL-0400 Specifications
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CLPFL
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
400MHz
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension:
0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)