Crystek Corporation CLPFL-0010-BNC
Part No.:
CLPFL-0010-BNC
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
RF Filters
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
CLPFL-0010-BNC.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 10MHZ BNC
Shipping
CLPFL-0010-BNC Specifications
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CLPFL
Package/Case:
BNC In-Line Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
10MHz
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension:
0.550" Dia x 2.590" W (13.97mm x 65.79mm)