Carlo Gavazzi Inc. CLP2EB1B230
Part No.:
CLP2EB1B230
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Liquid, Level
Package:
Datasheet:
CLP2EB1B230.pdf
Description:
COND LEVEL 2+1 SPDT PLG
Shipping
CLP2EB1B230 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
CL
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
High/Low Level
Voltage - Supply:
230VAC
Sensitivity:
5kOhm ~ 150kOhm
Features:
Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):
Output Type:
Relay
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
8A @ 250VAC
Mounting Type:
Socketable
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C