Siemens CLMSE05240
Part No.:
CLMSE05240
Datasheet:
CLMSE05240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,5NO,24
Shipping
CLMSE05240 Specifications
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
204 VAC