Siemens CLMSE04277
Part No.:
CLMSE04277
Datasheet:
CLMSE04277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,4NO,27
Shipping
CLMSE04277 Specifications
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
235.5 VAC