Siemens CLMSE03208
Part No.:
CLMSE03208
Datasheet:
CLMSE03208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,3NO,20
Shipping
CLMSE03208 Specifications
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC