Siemens CLMSD03208
Part No.:
CLMSD03208
Datasheet:
CLMSD03208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,3NO,N4X
Shipping
CLMSD03208 Specifications
Series:
Class CLM
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC