Siemens CLMSC05277
Part No.:
CLMSC05277
Datasheet:
CLMSC05277.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,5NO,277
Shipping
CLMSC05277 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
235.45 VAC