Siemens CLMSC05240
Part No.:
CLMSC05240
Datasheet:
CLMSC05240.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,5NO,240
Shipping
CLMSC05240 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
204 VAC