Siemens CLM2H03120
Part No.:
CLM2H03120
Datasheet:
CLM2H03120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,N1
Shipping
CLM2H03120 Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
400 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC