Siemens CLM2F04208
Part No.:
CLM2F04208
Datasheet:
CLM2F04208.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,4NO,20
Shipping
CLM2F04208 Specifications
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
208VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
176.8 VAC