Siemens CLM2E04120
Part No.:
CLM2E04120
Datasheet:
CLM2E04120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,4NO,N1
Shipping
CLM2E04120 Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
100 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC