Siemens CLM2D12120
Part No.:
CLM2D12120
Datasheet:
CLM2D12120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,12NO,N1
Shipping
CLM2D12120 Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC