Siemens CLM2D05120
Part No.:
CLM2D05120
Datasheet:
CLM2D05120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,5NO,N12
Shipping
CLM2D05120 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC