Siemens CLM2D04120
Part No.:
CLM2D04120
Datasheet:
CLM2D04120.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,N12
Shipping
CLM2D04120 Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
102 VAC