Siemens CLM2D03480
Part No.:
CLM2D03480
Datasheet:
CLM2D03480.pdf
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,3NO,N12
Shipping
CLM2D03480 Specifications
Series:
Class CLM
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
480VAC
Contact Form:
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Must Operate Voltage:
408 VAC